Soutěž o nejzajímavější model roku 2023 splňující podmínky "Slow Fashion" pro mladé tvůrce do 18 let

Základní informace:

Téma soutěže: Vytvořit nejzajímavější model splňující podmínky „Slow fashion“
Začátek soutěže: 1.2.2023 – konec soutěže 15.12.2023


I. cena ŠICÍ STROJ,
II. cena měsíční kurz pro mladé tvůrce do 18 let
III. cena jednodenní kurz pro mladé tvůrce do 18 let

Hlavní cena:

Průběh a realizace soutěže:

1) Soutěže se mohou zúčastnit všichni tvůrci do 18 let, kteří se přihlásí a zašlou fotografie vytvořeného modelu do 20.11.2023 do soutěže o nejzajímavější model roku 2023.

2) Přihlášení provede soutěžící přímo mailem: [email protected]

3) Podmínkou zařazení do soutěže je vytvořit alespoň jeden model splňující podmínky slow fashion. To znamená tvorba modelů ze starších modelů, kvalitnějších materiálů s dlouhou trvanlivostí i zbytků látek.

4) Poplatek za vstup do soutěže je 250 kč, soutěžící může využít v rámci poplatku osobní konzultaci a poradenské služby lektorky a má možnost využít zdarma výběru zbytkových látek v rámci nabídky ateliéru na vytvoření soutěžního modelu. Pro účastníky našich kurzů šití a návrhářství v minulých letech i v roce 2023 je vstup do soutěže zdarma.

5) Začátek soutěže je od 1.2.2023, konečný termín odevzdání modelů do soutěže je 20.11.2023. Odevzdání modelů do soutěže bude provedeno zasláním fotografií na mail: [email protected] nebo přímým předáním fotodokumentace na adresu spolku SALI CB
v Plachého ulici 22 v Českých Budějovicích. Fotky modelů musí být nafoceny alespoň 1x zepředu, zezadu a z boku, U přešívaných modelů je potřeba zaslat fotky jak původního, tak přešitého modelu.

6) Vyhodnocení soutěže provede odborná komise do 30.11.2023

7) Do 15.12.2023 bude provedeno slavnostní vyhlášení vítěze soutěže a následné předání:

I. CENY – ŠICÍHO STROJE , II. a III. ceny – poukaz na kurz SALI CB

Myšlenka soutěže:

Naučit děti a mladé lidi přemýšlet nad nesmyslností nadbytečného konzumu „Fast fashion“ i skutečností, že textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem naší planety a vyprodukuje 92 milionu tun odpadu ročně. Co je pro naše děti nepředstavitelné, je skutečnost, že často v nelidských podmínkách pracuje na naší planetě více než sto milionů dětí mladších 15 let. Nejhorší situace je v subsaharské Africe, kde pracuje každé čtvrté dítě. Zapojením do soutěže se děti naučí nejen kreativitě a tvořivosti, ale budou si i více cenit vlastní práce i modelu a automaticky se tak zapojí do směru „Slow fashion

V textilních manufakturách v bangladéšské Dháce pracují v nebezpečných podmínkách tisíce dětí, které tráví dennodenně dlouhé a úmorné hodiny sešíváním kusů nejmódnějšího oblečení a
přišíváním štítků našich nejoblíbenějších značek.                                  

Oblečení jako ekologická hrozba. Jihoamerická poušť se mění v obří skládku neprodaného textilu. Podle dokumentů iniciativy Fashion Revolution vyprodukuje módní průmysl ročně až 92 milionů tun odpadu a jen 20 % celkového množství se celosvětově recykluje nebo znovu použije.

Fotky ze soutěže

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice