Měsíční kurz v duchu „Slow fashion“

Cena a délka

 • Měsíční kurz probíhá 1 x týdně. Má 4 lekce po 2 vyučovacích hodinách.
 • Celkem 8 vyučovacích hodin.
 • Cena kurzu pro mladé tvůrce do 18 let je 1 990 Kč, v přepočtu 249 Kč za 1 vyučovací hodinu výuky. V ceně kurzu je krejčovská příprava, zbytkové materiály k tvorbě nových i starých modelů i plně vybavená dílna.
  PŘI ABSOLVOVÁNÍ TOHOTO KURZU VÁM BUDE POPLATAK ZA PŘIHLÁŠENÍ DO SOUTĚŽE O NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MODEL VE VÝŠI 250 KČ ODEČTĚN.
 • Kurz probíhá každé úterý od 15:00 do 16.30 hodin a otvírá se při počtu alespoň dvou účastníků. Po vzájemné dohodě lze domluvit i jiné termíny.
 • Termíny jednotlivých měsíčních kurzů v I. pololetí 2023:
  7.3.-28.3.2023
  4.4.-25.4.2023
  9.5.-30.5.2023
  6.6.-27.6.2023

Jak probíhá kurz

 • Kurz probíhá v ateliéru SALI CB v Plachého 22

 • Rodinné prostředí, pohodová atmosféra je samozřejmostí.

 • Kurz probíhá individuálně a samostatně s každou klientkou, dodržujeme zásadu nejvíce 4 účastnic kurzu.

  Výhodou měsíčních kurzů je, že se mohou kurzy v průběhu roku lépe plánovat.
  Na kurzech v duchu „Slow fashion“ se zaměříme na zhotovení modelů ze zbytkových látek (možno v rámci ceny kurzu vybrat i v ateliéru), naučíme se pracovat se starými modely a budeme
  vytvářet z již nošených modelů nové. Tento kurz je výbornou přípravou pro zhotovení modelu do soutěže v roce 2023 o nejzajímavější model splňující podmínky „Slow fashion“.

„Slow fashion“ neboli „Pomalá móda“dává důraz na kvalitu, tradici, řemeslnou dovednost, opětovné používání či recyklaci. Slow fashion také vybízí k minimalismu, respektu k přírodě i lidským právům. Filosofie Slow fashion je založena na tom, aby oblečení vydrželo co nejdéle a tím pádem nezatěžovala planetu odpadem, což znamená, že podporuje i nákup již použitého, jinak také zvaného vintage oblečení.

1/V textilních manufakturách v bangladéšské Dháce pracují v nebezpečných podmínkách tisíce dětí, které tráví dennodenně dlouhé a úmorné hodiny sešíváním kusů nejmódnějšího oblečení a přišíváním štítků našich nejoblíbenějších značek. 2/Oblečení jako ekologická hrozba.
Jihoamerická poušť se mění v obří skládku neprodaného textilu. Módní průmysl vyprodukuje ročně až 92 milionů tun odpadu a jen 20 % celkového množství se celosvětově recykluje nebo znovu použije.

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice

Přihláška

  Zadejte tento kód:

  captcha