Konzultace - tvorba v duchu Slow fashion

Informace

  • Termín a délka konzultace se sjednává dle požadavku účastnice kurzu.
  • Cena konzultace je 390 Kč za 1 hodinu.
  • Konzultace probíhá v ateliéru SALI CB v Plachého 22
  • Kurzy probíhají s klientkou individuálně.
  • Konzultace v duchu „Slow fashion“ je zaměřena na poradenství s přípravou a zhotovením modelů do soutěže o nejzajímavější model v duchu Slow fashion.
  • K tvorbě modelu v rámci konzultace mohou klientky využít plně vybavenou dílnu spolku SALI CB

„Slow fashion“ neboli „Pomalá móda“dává důraz na kvalitu, tradici, řemeslnou dovednost, opětovné používání či recyklaci. Slow fashion také vybízí k minimalismu, respektu k přírodě i lidským právům. Filosofie Slow fashion je založena na tom, aby oblečení vydrželo co nejdéle a tím pádem nezatěžovala planetu odpadem, což znamená, že podporuje i nákup již použitého, jinak také zvaného vintage oblečení.

1/V textilních manufakturách v bangladéšské Dháce pracují v nebezpečných podmínkách tisíce dětí, které tráví dennodenně dlouhé a úmorné hodiny sešíváním kusů nejmódnějšího oblečení a přišíváním štítků našich nejoblíbenějších značek. 2/Oblečení jako ekologická hrozba.
Jihoamerická poušť se mění v obří skládku neprodaného textilu. Módní průmysl vyprodukuje ročně až 92 milionů tun odpadu a jen 20 % celkového množství se celosvětově recykluje nebo znovu použije.

Tento projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice

Přihláška

    Zadejte tento kód:

    captcha