Tereza Sabáčková

Módní návrhářka Tereza Sabáčková tvoří pod značkou ateliéru Sali od roku 2001. Úspěchy této návrhářky jsou spjaté zejména s tvorbou svatebních šatů.

V roce 2008 vyhrála v prestižní soutěži „Svatební šaty roku“ 2.místo, o rok později 3. a v roce 2010 se stala držitelkou titulu Svatební šaty roku v hlavní i divácké kategorii. Je autorkou svatebních šatů pro Českou miss Ivetu Vítovou, herečku Veroniku Arichtevu nebo modelku Gabrielu Bártovou, dříve Dvořákovou. Autorské svatební šaty Terezy Sabáčkové byly rovněž k vidění na svatebním veletrhu v Emirátech, kam také pravidelně létá pro látky a štrasové či krajkové dekorace.

Modely z autorských kolekcí Terezy Sabáčkové obléká řada celebrit – například Michaela Ochotská, Nikol Moravcová, Ivana Jirešová, Kristína Kloubková a řada dalších. Originální kousky najdete také v šatníku Viléma Čoka nebo Kamila Střihavky.

Módní ateliér Terezy Sabáčkové najdete v Praze na Národní třídě 21 nebo v Plachého ulici 22 v Českých Budějovicích. Více informací na facebookových stránkách Tereza Sabáčková – fashion designer.

Lucie Jílková

 Lucie vystudovala obor oděvnictví na OA, SOŠ a SOU v Třeboni a módní návrhářství na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze Holešovicích, kde čerpala poznatky ze světa designu a výtvarného umění pod vedením uznávaných výtvarníků. Vzdělání doplnila studiem na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty na Jihočeské univerzitě v Č. Budějovicích. V současnosti vyučuje estetickou výchovu na gymnáziu a ve své pedagogické činnosti, mimo jiné, ráda motivuje a připravuje své žáky na výtvarné soutěže.

Lucie vytváří autorské modely a malé limitované kolekce s velkým podílem ruční práce. Jednotlivé módní kousky lze často různě navzájem kombinovat. Originální oděv chápe jako samostatné dílo, do kterého tvůrce vkládá něco ze sebe. Návrhářka se ráda zapojí do zajímavých projektů a soutěží, stala se vítězkou Soutěže o nejzajímavější model 2017 v kategorii profesionálové a zároveň vítězkou ceny internetového hlasování širokou veřejností.

Důležitým mezníkem její současné tvorby byla pozvání na velké módní show Terezy Sabáčkové, nebo na přehlídky Top Styl Luďka Hanáka v Mohelnici za účasti vítězek České Miss, kde již mohla prezentovat své samostatné kolekce. Zúčastnila se také WOW Fashion Show v Ostravě. Během studia vytvořila několik modelů pro jednu z finálových disciplín Miss Jihočeské univerzity 2014 a 2015. Na VOŠON několikrát do roka prezentovala své kreace na studentských módních přehlídkách a výstavách a podle jejích návrhů byly, v rámci mezinárodních středoškolských projektů, realizovány dvě kolekce pro módní přehlídky v Norsku a na Islandu.